+48 81 517 59 36 info@artpoltherm.pl

Oferujemy innowacyjne rozwiązania z zakresu wymiany ciepła

Kim jesteśmy?

Rozpoczęliśmy działalność w maju 2006 roku i jesteśmy nowoczesną, energicznie rozwijającą się firmą. Nasza siedziba mieści się nieopodal Lublina, w Bełżycach, a zakłada produkcyjny znajduje się w Niedrzwicy Dużej. Zatrudniamy pracowników z wieloletnim doświadczeniem w branży, ale stawiamy też na młodych. Dzięki temu możemy iść do przodu - systematycznie podnosić jakość dostarczanych urządzeń i poszerzać asortyment.

Co oferujemy?

Zajmujemy się wytwarzaniem innowacyjnych urządzeń dla ciepłownictwa i przemysłu spożywczego. Nasza oferta obejmuje:

  • wymienniki ciepła płaszczowo-rurowe ze stali nierdzewnej o powierzchni wymiany ciepła od 0,2 m² do 76 m²,
  • odmulacze i filtry siatkowo-magnetyczne,
  • zbiorniki ze stali nierdzewnej,
  • pojemnościowe podgrzewacze ciepłej wody użytkowej,
  • rury ze stali nierdzewnej,
  • usługi obróbki skrawaniem na obrabiarkach CNC,
  • zwijanie blacj i stożków,
  • spawanie metodą TIG i MIG.

Podstawę naszego asortymentu stanowią standardowe rozwiązania na bazie płaszczowo-rurowych wymienników ciepła typu JAD, JAD X, WB, WS, WR. Nie ograniczamy się jednak tylko do gotowych konstrukcji: projektujemy i wykonujemy również urządzenia dostosowane do specyficznych wymagań klienta, na potrzeby ciepłownictwa, wentylacji, chłodnictwa i dla instalacji przemysłowych.

O wysokiej jakości naszych wyrobów świadczą liczne atesty i certyfikaty. Są one zgodne z wymogami Urzędu Dozoru Technicznego, Państwowego Zakładu Higieny oraz posiadają rosyjski certyfikat GOST-R. Produkty dostarczamy do odbiorców na terenie całej Polski, ale nie tylko. Zostaliśmy docenieni także za granicą: realizujemy zamówienia dla przedsiębiorstw energetyki cieplnej, producentów węzłów ciepłowniczych oraz klientów indywidualnych m.in. z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Słowacji i Czech.

Stawiamy na rozwój

Jako firmie zależy nam na ciągłym rozwoju i podnoszeniu jakości wyrobów, dlatego współpracujemy z instytucjami naukowymi, licznymi stowarzyszeniami i przyłączamy się do wszelkich inicjatyw, które mogą nam pomóc w doskonaleniu.

Jesteśmy członkiem Wschodniego Klastra Obróbki Metali – organizacji zrzeszającej ponad 60 podmiotów, które łączy wspólny cel: współpraca i chęć pozyskiwania nowych rozwiązań oraz środków na rozszerzanie działalności. Klaster współpracuje m.in. z Politechniką Lubelską, Lubelskim Parkiem Naukowo-Technologicznym i Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej. Jednostki naukowe mają zaplecze badawcze do realizowania projektów, a firmy należące do klastra mogą wdrażać w życie pomysły świata nauki.

5 marca 2012 roku nawiązaliśmy również współpracę z Instytutem Energetyki Cieplnej „ITC” w Łodzi, w ramach której prowadzimy wspólne projekty badawczo-rozwojowe z zakresu odzysku ciepła ze spalin.

Należymy także do Regionalnej Izby Gospodarczej, która organizuje szkolenia, seminaria, wyjazdy zagraniczne, targi i wystawy gospodarcze.

Z myślą o rozwoju firmy pozyskaliśmy środki unijne na zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń: obrabiarek sterowanych numerycznie wraz z oprogramowaniem. Planujemy również budowę kolejnych obiektów, a co za tym idzie – wzrost zatrudnienia i produkcji. Wierzymy, że przyszłość ARTPOL-Therm maluje się w jasnych barwach.

CERTYFIKATY

UDT

PROJEKTY UE

 

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007 – 2013

Nr projektu:  12.12-WND-RPLU.01.03.00-06-171/13
Tytuł Projektu: "Wdrożenie innowacji procesowej oraz produktowej w przedsiębiorstwie ARTPOL-Therm Sp. z o.o. sposobem na podniesienie konkurencyjności Spółki.”
Beneficjent: ARTPOL-Therm Sp. z o.o.

Oś Priorytetowa: I. Przedsiębiorczość i Innowacje
Działanie: 1.3 Dotacje inwestycyjne dla małych i średnich przedsiębiorstw

Adresy instytucji informujących o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Lubelskiego:

DEPARTAMENT REGIONALNEGO PROGRAMU OPERACYJNEGO - URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO W LUBLINIE
ul. Stefczyka 3b, 20-151 Lublin
tel. 81 44 16 738, fax. 81 44 16 740, email: drpo@lubelskie.pl, www.rpo.lubelskie.pl

LUBELSKA AGENCJA WSPIERANIA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W LUBLINIE
ul. Wojciechowska 9a, 20-704 Lublin
tel. 081 46 23 800, fax 081 46 23 840
Punkt informacyjny: 081-46-23-831 lub 081-46-23-812
e-mail: lawp@lubelskie.pl, www.lawp.leu